Informacje dotyczące pielęgnacji betonu w okresie zimowym
Szanowni klienci, w okresie zimowym pielęgnacja betonu polega na podejmowaniu działań, które mają na celu zminimalizowanie niepożądanych skutków oddziaływań warunków atmosferycznych. Podgrzanie mieszanki oraz zastosowanie domieszek przeciwmrozowych nie zwalnia wykonawcy od zabezpieczenia mieszanki przed utratą ciepła niezbędną do procesu hydratacji. Należy zapewnić ochronę cieplną w elemencie konstrukcji, poprzez zastosowanie izolacji termicznych (maty, wełny mineralnej, styropianu, folii bąbelkowej). Zalecane jest stosowanie podgrzewanych mieszanek betonowych o temperaturze…
Szanowni klienci, w okresie zimowym pielęgnacja betonu polega na podejmowaniu działań, które mają na celu zminimalizowanie niepożądanych skutków oddziaływań warunków atmosferycznych. Podgrzanie mieszanki oraz zastosowanie domieszek przeciwmrozowych nie zwalnia wykonawcy od zabezpieczenia mieszanki przed utratą ciepła niezbędną do procesu hydratacji. Należy zapewnić ochronę cieplną w elemencie konstrukcji, poprzez zastosowanie izolacji termicznych (maty, wełny mineralnej, styropianu, folii bąbelkowej). Zalecane jest stosowanie podgrzewanych mieszanek betonowych o temperaturze nie mniej niż 5 stopni Celsjusza. Wymagane jest przygotowanie szalunków oraz zbrojenia poprzez oczyszczenie z lodu i śniegu. Zastosowanie się do tych zaleceń gwarantuje właściwą wytrzymałość i twardość betonu.
Na załączonych zdjęciach przedstawiono prawidłowo wykonaną mieszankę betonową z dodatkami przyśpieszającymi oraz dodatkowo zabezpieczoną folią i przy temperaturze w nocy -10 stopni Celsjusza beton pod folią jest mokry.”
Na załączonych zdjęciach odbywa się betonowanie dużej płyty przy temperaturze na zewnątrz -10 stopni Celsjusza i intensywnych opadach śniegu. Zastosowano beton grzany do temperatury 12 stopni Celsjusza oraz użyto super domieszek przyśpieszających oraz w konstrukcji którą widzimy na zdjęciach jest zachowana temperatura dodatnia.





